Blog

9 listopada 2016

Włochy dla VIP, czyli poszukujemy gwiazd światowego formatu we Włoszech :)

Za co kochamy Włochy? Na pewno za pizzę, za słońce, za makaron. To także miejsce idealne, aby spędzić tam wakacje, co ciekawe nie tylko my – śmiertelnicy, upodobaliśmy sobie ten kierunek na mapie. Gwiazdy światowego formatu także skierowały się tłumnie do słonecznej Italii. Kraj ten został pokrojony jak tort i każdy VIP wziął sobie kawałek.

Jezioro Como – Lago di Como

a377bd8fae86a3775de42d104c05ca04

George Clooney stracił głowę dla jeziora Como, kupując  willę w tej okolicy. Jeżeli będziecie przypadkiem we Włoszech blisko Villa Oleandra i Villa Margherita nie zapomnijcie aparatu fotograficznego i czegoś do pisania (jeżeli jesteście łowcami autografów oczywiście). Młodsze pokolenie może czyhać pod domem Roberta Pattinsona, które swój mały domeczek, w tej okolicy, kupił za jedynie 5 milionów euro.

Veneto
Jeżeli chcesz spotkać Leonardo di Caprio, masz szansę w Veronie. Brad Pitt i Angelina Jolie też pokochali Włochy, a zwłaszcza Valpolicella, chociaż siebie kochać przestali… To nie koniec gwiazd! Eltona Johna możecie spotkać w Wenecji.

villa-costanza-jolie-pitt-wikicommons2-1217

Toskania

57dc30e74149788f7e59cdacbc6b7690
Sting jest prawdopodobnie jedną z pierwszych gwiazd zagranicznych, która kupiła dom we Włoszech, a dokładnie pałacyk di Figline Valdarno. Posiadłość jest z XVI wieku i znajduje się zaledwie 45 minut od Florencji, region Chianti.

Lacjum

Will Smith wybrał z kolei posiadłość w Sermoneta, w prowincji Lacjum, pomiędzy gajami oliwnymi, z widokiem na zamek Caetani. Zaś Orlando Bloom osiedlił się na północy Rzymu, po tym  jak spędził w tej części Włoch wakacje.

Umbria
Colin Firth wraz z małżonką spędza wakacje w Umbrii, para osobiście dogląda swojej posiadłości. Zbierają oliwki i wyrabiają z nich ekologiczną oliwę, którą obdarowują rodzinę i przyjaciół. Umbrię upodobał sobie także George Lucas, ojciec Gwiezdnych Wojen. Lucas zakupił i całkowicie odnowił klasztor z XVI wieku w Passignano sul Trasimeno, płacąc za to około 6 milinów euro. Posiadłość zajmuje 800 metrów kwadratowych. Reżyser często gości w swoich włoskim raju inne gwiazdy światowego formatu, m. in. Stevena Spielberga, Roberta De Niro.

Basilicata

Francis Ford Coppola także zdecydował się stać się właścicielem włoskiej rezydencji, w Bernalda, w prowincji Matera. To stąd właśnie wyemigrował jego dziadek, w poszukiwaniu wielkiej fortuny.  Coppola kupił pałac Margerita, jeden z piękniejszych w kraju.  Rezydencja została przekształcona w luksusowy hotel.

puglia_palazzomargherita_01_wp-1200x600

Puglia

Region Puglia także nie został pominięty przez VIP-ów. I tak, Meryl Streep ma swoją posiadłość w Tricase, w sercu parku, blisko Santa Maria di Leuca i Bosco di Tricase. Jednak jedną z pierwszych mieszkanek regionu była Helen Mirren, aktorka, wraz z mężem, wybrała wieś Triggiano, odrestaurowując pięćsetletnie gospodarstwo.  Gerard Deparediu wybrał z kolei historyczne centrum pięknej Lecci, jednak jego głośny styl bycia prowokował liczne kłótnie z sąsiadami.

Bezpłatny ebook.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik-Zielonka z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy

38 włoskich wyrazów w języku polskim

Pianista zagrał w galerii przy akompaniamencie innych muzyków, a utalentowana śpiewaczka dała popis swoich umiejętności w operze.  Przekonaj się,...