Blog

20 lutego 2017

Pod słońcem Toskanii – Sotto il sole della Toscana

Czternaście lat temu, na ekranach pojawił się film, który ciężko zapomnieć. Przynajmniej raz w roku trzeba do niego wrócić, najlepiej teraz, gdy tak łatwo o gorszy nastrój. „Pod słońcem Toskanii”  – bo o nim mowa, to uroczy, optymistyczny, radosny film …o życiu.

Opowiada historię Franczeski, amerykańskiej pisarki (una scrittrice americana), która znalazła się w nieciekawej sytuacji osobistej. Niedawny rozwód (un divorzio) dał się jej we znaki. Oprócz męża straciła również dom. Na pocieszenie dostała od najdroższej przyjaciółki bilet lotniczy (un biglietto aereo) do Toskanii. Początkowo wahała się, w ostateczności zdecydowała się na oderwanie od rzeczywistości i lot do Włoch. Ale to nie wszystko! Jej słoneczna historia zaczyna się wraz z chwilą, gdy pod wpływem impulsu kupiła starą i zaniedbaną willę „Bramasole” w miejscowości pod Cortoną.

Ponieważ dom czasy świetności miał dawno za sobą, koniecznością był remont. W przywracaniu mu dawnego blasku bezcenna okazała się trójka polskich robotników. Tak oto trzech emigrantów i Franczeskę zaczyna łączyć przyjaźń, którą bez wątpienia umacniają kulinarne eksperymenty z włoską kuchnią.

W całej fabule nie może zabraknąć wątku miłosnego i przystojnego Włocha. A wszystko uzupełnia iście bajkowa sceneria, piękne krajobrazy i niezwykła atmosfera całego filmu.

113 minut później będziecie z całą pewnością chcieli odwiedzić  Toskanię i pokąpać się w promieniach włoskiego słońca.

Krótki opis po włosku i błyskawiczny zwiastun.

La vita di Frances Mayes, scrittrice di San Francisco da poco divorziata, è sull’orlo di una svolta tanto inattesa quanto desiderata.

L’amica Patti, sperando di scuotere Frances dallo stato di apatia e depressione in cui è piombata in seguito alla separazione dal marito, le offre in regalo un viaggio di dieci giorni in Toscana.

E qui, sotto il sole di Toscana, accade l’imprevedibile: con una decisione del tutto impulsiva Frances acquista una villa abbandonata e fatiscente, ignara del fatto che questo gesto la catapulterà in una vita completamente nuova.

To co? już wiecie co robicie dzisiaj wieczorem?

 

 

Bezpłatny ebook.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik-Zielonka z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy

38 włoskich wyrazów w języku polskim

Pianista zagrał w galerii przy akompaniamencie innych muzyków, a utalentowana śpiewaczka dała popis swoich umiejętności w operze.  Przekonaj się,...