Przygotuj się na językową rewolucję! Rozpocznij kurs grupowy z nami !

Nauka języka włoskiego!

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia.

Ucz się jezyka włoskiego razem z nami w Szkole VIA ITALIA!

Kursy włoskiego w pigułce

VIA ITALIA

DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ WŁOSKIEGO?

Na świecie po włosku mówi około 65 milionów ludzi – nie tylko we Włoszech, ale także w Szwajcarii, na Malcie, na Korsyce. Włoski jest stosunkowo prosty – zwłaszcza na początku nauki. Łatwa wymowa, brak odmiany rzeczowników, tworzenie pytań za pomocą intonacji, bardzo łatwo można osiągnąć poziom średnio zaawansowany. Niestety bardziej zaawansowani użytkownicy języka Petrarki wiedzą, że w języku włoskim istnieje dużo wyjątków, ale może to właśnie nich tkwi piękno języka włoskiego?

Włoski jest niezwykle melodyjny, przyjemny dla ucha, mówienie po włosku to prawie jak śpiewanie, a kto nie lubi śpiewać?:)

 • Dzięki znajomości języka będziecie w stanie w pełni zrozumieć kulturę słonecznej Italii,
 • „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” – dzięki chociaż podstawowej znajomości włoskiego nie będziecie czuć się bezradnie we Włoszech. Natomiast satysfakcja rozmowy z rodowitymi Włochami z pewnością będzie ogromną przyjemnością, znacznie poszerzy Waszą wiedzę na temat tego kraju.
 • Coraz więcej Włochów przyjeżdża do Polski. Niektórzy z nich przyjeżdżają z powodów turystycznych, niektórzy w ramach uniwersyteckiej wymiany, a niektórzy chcą nawiązać kontakty gospodarcze.
 • Dodajcie nowe umiejętności do CV! W wielu firmach umiejętność swobodnego porozumiewania się po włosku jest przydatna i stanowi duży atut,
 • Kuchnia włoska – właśnie po włosku znajdziecie największą ilość słów odnoszących się do produktów żywieniowych.
 • Język włoski to miłość, XVI-wieczny cesarz Karol V mówił, że z Bogiem rozmawia po hiszpańsku, z mężczyznami po francusku, a z kobietami po włosku. Podobnież tylko w tym języku można wyjątkowo wyrazić subtelność myśli i uczuć.
 • Mówienie po włosku to sposób na rozwój – osobisty, kulturalny, zawodowy.

Podsumowując, nie ma na co czekać, tylko czym prędzej warto zapisać się na kurs włoskiego!
Zachęcam do zapoznania się z ofertą Szkoły „VIA ITALIA” :)

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SZKOŁĘ "VIA ITALIA"?

Szkoła Via Italia oferuje znacznie więcej niż zwykłe zajęcia przez Skype. Obecnie szkoła wykorzystuje metodę nauczania tzw. blended learning. Jest to zintegrowana metoda kształcenia dostosowana całkowicie do potrzeb kursanta. Zajęcia prowadzone są indywidualnie przez komunikator Skype lub grupowo na platformie Zoom, przez co kursanci mają bardzo dobry kontakt z prowadzącym. taka metoda nauki połączona jest z różnymi aktywnościami prowadzonymi zdalnie.

 • potrafimy nie tylko uczyć, ale nauczyć (spójrz na opinie – KLIK!),
 • mamy długoletnie doświadczenie w nauczaniu przez internet. Szkoła od początku istnienia przybrała tą formę nauczania,
 • zespół lektorów pracujących w Szkole ma wykształcenie kierunkowe i doświadczenie,
 • wygoda: uczysz się gdzie chcesz (w domu, w biurze, na wakacjach, czyli wszędzie tam gdzie masz Internet!),
 • uczysz się kiedy chcesz. Zajęcia mogą odbywać się o różnych porach: szkoła działa od 7 do 22:30, także w weekendy,
 • czujesz się swobodnie, jesteś zrelaksowany, przez co skuteczność nauki jest większa,
 • nie musisz pamiętać o zabraniu materiałów, wystarczy dostęp do Internetu,
 • ruchomy czas pracy: można uzgadniać termin zajęć na bieżąco,
 • profesjonalni i doświadczeni nauczyciele języków obcych, którzy mogą przebywać za granicą i pomiędzy lekcjami doskonalić swoje umiejętności (spójrz kto u nas uczy – KLIK),
 • szkoła podąża wraz z duchem czasu, starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom kursantów,
 • lektorzy pracujący w Szkole są pasjonatami języka,
 • oferujemy szeroki zakres kursów językowych online, które kładą nacisk na komunikację i myślenie zachowawcze.

PRZEKONAJ SIĘ, ŻE WARTO :) ! ZAPISZ SIĘ NA  DARMOWĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

W Szkole VIA ITALIA nauka języka włoskiego jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym, młodzieży gimnazjalnej, młodzieży licealnej oraz dorosłych, czy też studentów. Proponujemy bogatą ofertę kursów języka włoskiego, w tym kursy tematyczne, specjalistyczne, wakacyjne, konwersacyjne, przygotowujące do różnych egzaminów oraz dopasowane do indywidualnych potrzeb słuchacza. Przygotowujemy do egzaminów.

Szkoła „VIA ITALIA” oferuje coś więcej niż zwykłe zajęcia online!

Szkoła Językowa „VIA ITALIA”oferuje lekcje języka włoskiego online na różnych poziomach zaawansowania, a także o różnym stopniu intensywności. Lekcje przebiegają w przyjacielskiej atmosferze. Lektorki włoskiego charakteryzuje cierpliwość i tolerancja, ale uwaga, jest też wymagająca ;). Oczekujemy systematyczności i rzetelności. Naszym celem jest przekazanie pasji i miłości do języka, chcemy aby nauka nie kojarzyła się z przykrym obowiązkiem. Chcemy, aby każdy uczeń z niecierpliwością czekał na kolejne zajęcia.

W Szkole Językowej „VIA ITALIA” zajęcia są dopasowane do Ciebie i Twoich potrzeb. Każdy kurs jest inny. Nie ograniczamy się tylko do monotonnego przedstawienia tematu, ale staramy się prowadzić lekcje w różnorodny sposób. Przed lekcją są przesyłane różne materiały: najczęściej w formacie PDF lub w Wordzie. Część materiałów jest przygotowana samodzielnie przez nas, ale też wspomagamy się różnymi podręcznikami, książkami, artykułami pochodzącymi z gazet lub linkami. Dodatkowo często przesyłamy zdjęcia, piosenki, krótkie filmy.

Obecnie szkoła wykorzystuje metodę nauczania tzw. blended learning. Jest to zintegrowana metoda kształcenia dostosowana całkowicie do potrzeb kursanta. Zajęcia prowadzone są indywidualnie przez komunikator Skype, lub grupowo przy użyciu platformy Zoom przez co kursant ma doskonały kontakt z lektorem. Taka „tradycyjna” metoda nauki połączona jest z różnymi aktywnościami wykonywanymi samodzielnie. Kurs wykorzystuje techniki multimedialne (pliki tekstowe, pliki audio, filmiki, obrazy, ćwiczenia, quizy) oraz zawiera dodatkowe narzędzia, które pozwalają dostosować proces nauki do indywidualnych potrzeb. Zawarte tam ćwiczenia leksykalno- gramatyczne stanowią doskonałe wzbogacenie wiedzy przekazanej przez lektora podczas indywidualnych zajęć. Na zajęciach staramy się rozwijać jednocześnie różne kompetencje, dlatego też oferujemy nie tylko naukę gramatyki i leksyki, ale przede wszystkim skupiamy się na konwersacjach, a także na przekazaniu elementów kultury (historia, sztuka, literatura, muzyka). Na zajęciach zadawana jest też praca domowa, która powinna zostać przesłana do sprawdzenia mailowo (można ją zeskanować, zrobić zdjęcie abo wypełnić bezpośrednio w pdf lub wordzie). Tym sposobem nauka języka włoskiego sprawia przyjemność naszym uczniom. Kurs kończy się testem sprawdzającym opanowanie materiału. Kursant otrzymuje certyfikat potwierdzający naukę w Szkole „VIA ITALIA”.

Podsumowując: to co najważniejsze to nie tylko nasza profesjonalność i doświadczenie, ale też elastyczność. Lekcja jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, chcemy aby lekcja odpowiadała Ci w 100 %, dlatego też jest bardzo ważne, abyś podczas zajęć  informował nas o swoich oczekiwaniach.

 

CZY WARTO UCZYĆ SIĘ ONLINE?

Nauka języka włoskiego online jest idealnym rozwiązaniem:

 • dla zapracowanych ludzi,
 • dla osób, które mają nienormowany czas pracy,
 • dla osób, które mają małe dzieci,
 • dla osób, które nie mają czasu dojeżdżać do szkoły stacjonarnej, nie lubią stać w korkach lub nie są w stanie w miejscu zamieszkania znaleźć wykwalifikowanego nauczyciela,
 • dla osób, które cenią sobie indywidualne podejście oraz elastyczność.

Nasze zajęcia mogą odbywać się o najróżniejszych porach. Jesteś rannym ptaszkiem? Proszę bardzo! Pracujesz do późna? Nie ma sprawy.

Nie musisz również czekać do rozpoczęcia roku szkolnego, naukę możesz rozpocząć w dowolnym momencie.

A jeżeli coś Ci wypadnie? Możesz zawsze przesunąć termin zajęć lub uczyć się samodzielnie z indywidualnych materiałów dopasowanych do Twoich potrzeb.

Zamiast wychodzenia na zewnątrz, można zostać w domu, w kapciach… z kubiem ciepłej herbaty.

Nie kupuj kota w worku :) Zapisz się na  BEZPŁATNĄ LEKCJĘ PRÓBNĄ, nic Cię to nie kosztuje, a możesz zyskać wiele!

Nie możesz skupić się w domu, potrzebujesz chwili wytchnienia i spokoju? Sama wybierz miejsce! W parku, na plaży, możliwości są nieograniczone!

A przede wszystkim jeżeli nie masz pieniędzy to nie płacisz! Możesz wybrać formę rozliczenia z nami. Możesz wykupić jedną lekcję lub płacić w pakiecie. To świetny system, dzięki któremu nie będziesz się martwić, jeśli w danym miesiącu masz inne wydatki.

LEKTORKI

Cały zespół, który tworzy Via Italia możesz zobaczyć w zakładce O nas

BEZPŁATNA LEKCJA PRÓBNA

Zapisz się już dziś na darmową lekcję próbną i zacznij mówić w języku, którego chcesz się nauczyć. Nie odkładaj tej decyzji na później, po prostu sprawdź nas! Bez ryzyka i bez zobowiązań! KLIK

OFERTA

Szkoła VIA ITALIA oferuje zarówno zajęcia indywidualne (elastyczne terminy zajęć), a także lekcje w parach, kursy grupowe (stałe pory zajęć, zajęcia odbywają się na profesjonalnej platformie, w razie nieobecności lekcje są nagrywane i przesyłane w celu nadrobienia zaległości).  Wszystkie wyżej wymienione kursy łączy jeden mianownik: nie mamy szkolnego podejścia, chcemy dobrze poznać potrzeby naszych Kursantów, realizować materiał, który praktycznie im się przyda. Jesteśmy otwarci na propozycje tematyczne naszych Kursantów. Chcemy, aby każde spotkanie było dopracowane i przynosiło efekty.

CENNIK

Dokładny cennik można zobaczyć przechodzą na tą stronę: CENNIK

Oferujemy kursy:

Z

Lekcje z Włoszką

Nasza szkoła ofertuje lekcje z native speakerem, który posiada uprwnienia do nauczania języka włoskiego obcokrajowców.

Dlaczego warto uczyć się z native speakere?

 • idealny włoski akcent :),
 • duży zasób słownictwa w wielu dziedzinach,
 • znajomość kultury i kontekstu społecznego,
 • ekcje z native speakerem to przede wszystkim skupianie się na aspekcie komunikacyjnym.
Z

System dualny (zajęcia z Polką i Włoszką)

Ta metoda jest nastawiona na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Zajęcia prowadzone są naprzemiennie przez dwóch lektorów: lektora polskiego i native speakera. Zrównoważony podział materiału kursu językowego sprawia, że kursanci rozwijają umiejętności komunikacyjne i przełamują bariery w mówieniu. Jednocześnie wykorzystują w praktyce wiedzę z zakresu gramatyki, posługując się pełnymi zdaniami.

Z

Kurs grupowy

Z dokładnym opisem można zapoznać się w zakładce KURSY GRUPOWE

Z

Specjalistyczny kurs języka Włoskiego

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym tematem czy dziedziną – napisz maila lub wypełnij formularz kontaktowy.

Z

Przygotowanie do matury, CELI, CILS, PLIDA, CIC

Specjalizujemy się w przygotowaniu do każdego rodzaju egzaminów językowych.

Z

Kurs dla osób wyjeżdżających do pracy

Coraz więcej osób, młodych i starszych, podejmuje pracę we Włoszech.
Dla niektórych z nich jest to podstawowe źródło zarobku, dla innych – dorobienie do pensji czy emerytury albo wakacyjny zarobek. Bez względu na okoliczności, podejmując pracę za granicą, potrzebujemy znajomości języka włoskiego.

Z

Standardowy kurs języka Włoskiego

Kurs podstawowy: może się on opierać na książkach albo na materiałach opracowanych przez nas na podstawie naszego doświadczenia, słuchamy, dużo rozmawiamy ;)

Kurs średnio zaawansowany: pracujemy na podręcznikach, stopniowo są wprowadzane teksty pochodzące z gazet lub książek; krótkie nagrania, dużo rozmawiamy.

Kurs zaawansowany: pracujemy nie tylko na zaawansowanych podręcznikach, ale też na oryginalnych włoskich książkach, gazetach, polecamy oglądanie filmów.

Z

Kurs dla osób wyjeżdżających na wakacje

Mało jest osób, które potrafią się oprzeć urokowi Włoch. Kto raz odwiedzi ten kraj, będzie chciał wracać. Podczas podróży do Włoch warto znać język włoski, ponieważ we Włoszech jest bardzo ciężko porozumieć się w innym języku. W końcu język włoski jest jednym z najpiękniejszych na świecie, więc po co Włosi mieliby się uczyć innego?:)

Jeśli wyjeżdżasz do Włoch, a Twoja wiedza ogranicza się do „ciao” proponuję Ci intensywny kurs języka włoskiego na którym omówimy najważniejsze zagadnienia.

Z

Kurs włoskiego dla dzieci

Mam coraz więcej zapytań o kurs włoskiego dla dzieci. Muszę przyznać, że w przypadku dzieci sprawdzają się o wiele lepiej zajęcia tradycyjne, ale jeśli chcesz aby Twoje dziecko uczyło się języka włoskiego, a w Twoim mieście nie ma nauczyciela, możemy spróbować! Obecnie prowadzę też kursy dla najmłodszych. Dolna granica wieku to 9 lat. Proszę jednakże pamiętać, że należy dziecku pomóc w obsłudze Skype, a także najlepiej wydrukować materiały. Wymagana też jest kamera.

W przypadku nauki najmłodszych pracuję na moich materiałach autorskich, a także na następujących podręcznikach:

Ambarabà 1,2, Grandi Amici 1,2,3, Progetto Italiano Junior, Raccontami, Eli – Vocabolario Illustrato Italiano, Viva l’italiano

Zapraszamy na darmową lekcję próbną!

Bezpłatne dwa ebooki.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Zapisz się już teraz na bezpłatną lekcję próbną