Blog

6 października 2016

Lavorare a maglia – robimy na drutach

No i mamy jesień. Z pewnością zauważyliście, że słońce wstaje stanowczo za późno, a wieczory przychodzą za wcześnie. Niebawem będziemy tonąć w ciemnościach, a deszcz skutecznie wybije nam z głowy wychodzenie gdziekolwiek. Będziemy więc upajać się słodkim nic nie robieniem (dolce far niente).
Jeżeli nie jesteście typem marnującym minuty może warto znaleźć sobie nowe hobby? Co powiecie na ROBIENIE NA DRUTACH (il lavoro a maglia). Jesienne wieczory upłyną Wam na odstresowującej i niezwykle wciągającej pasji.
Aby rozpocząć naukę robinie na drutach trzeba poznać akcesoria podstawowe, aby w ogóle iść dalej.
Na pewno będziecie potrzebować: drutów (i ferri), które mogą być wykonane z aluminium (alluminio), plastiku (plastica), drewna (legno), stali (acciaio). Długość drutów (la lunghezza dei ferri) waha się od 20 do 80 centymetrów . Każdy drut ma swój numer, który odpowiada jego średnicy.

lvorare-a-maglia-1

Potrzebne będą również:

lavorare-a-maglia-slowka

Jeżeli macie ochotę i lubicie wyzwania, możecie sięgnąć do włoskich stron z wzorami swetrów, skarpet etc. Nauczycie się nie tylko dziergania, ale także nowego słownictwa i tym sposobem z rodowitym Włochem porozmawiacie nie tylko o pizzy!:)

LINK YOUTUBE

Bezpłatny ebook.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik-Zielonka z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy

38 włoskich wyrazów w języku polskim

Pianista zagrał w galerii przy akompaniamencie innych muzyków, a utalentowana śpiewaczka dała popis swoich umiejętności w operze.  Przekonaj się,...