Blog

25 października 2014

LA PASTA, czyli o makaronie po włosku

25 X: la giornata mondiale della pasta :) :)

25 X: Światowy Dzień Makaronu :) :)

Dziś wpis dla miłośników makaronu! Podobnież historia makaronu jest długa jak spaghetti i kręta jak fusilli. Według jednej z legend makaron został sprowadzony do Włoch z Chin przez weneckiego podróżnika Marco Polo.

Makaron jest rozpowszechniony na całym świecie, w zeszłym roku szacuje się, że przygotowano 14 miliardów i 278 milionów dań składających się właśnie z makaronu! Około 44% Włochów je makaron codziennie. (la Repubblica)

=

We Włoszech  jest więcej rodzajów makaronu niż dni w roku. Warto pamiętać, że Włosi jedzą makaron w ramach pierwszego dania.  Ponadto, Włosi w kuchni kierują się tradycją i uważają, że każdy kształt makaronu ma  swój rodzaj sosu z którym najlepiej się komponuje. Należy też wspomnieć o tym, że makaron podany na słodko, np. z truskawkami jest uważany przez nich za prawdziwą profanację, więc lepiej nie starajcie przekonać się mieszkańców Belpaese do takiej potrawy! :)

 

https://de.academic.ru/pictures/dewiki/80/Pasta_2006_1.jpg

https://de.academic.ru/pictures/dewiki/80/Pasta_2006_4.jpg

https://de.academic.ru/pictures/dewiki/80/Pasta_2006_5.jpg

https://de.academic.ru/pictures/dewiki/80/Pasta_2006_6.jpg

https://de.academic.ru/pictures/dewiki/80/Pasta_2006_7.jpg

(fonte)

A tutti i miei seguaci più avanzati raccomando un articolo

E Voi, mangiate spesso la pasta??

Bezpłatny ebook.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik-Zielonka z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy

38 włoskich wyrazów w języku polskim

Pianista zagrał w galerii przy akompaniamencie innych muzyków, a utalentowana śpiewaczka dała popis swoich umiejętności w operze.  Przekonaj się,...