fbpx

Blog

7 grudnia 2017

Kalendarz adwentowy po włosku ;)

Fai da te, czyli włoskie zrób to sam. Jeżeli  nie jest Wam obce majsterkowanie to będziecie w swoim żywiole czytając poniższy tekst.

Kalendarz adwentowy (il Calendario dell’Avvento) zna każdy, na pewno niejeden zjedliście w godzinę tuż po otworzeniu pierwszego okienka ze sławnej bombonierki świątecznej. Jeżeli obawiacie się, że kolejny zostanie pochłonięty w  3 minuty, to mam dla Was alternatywę. I nie musicie się ograniczać jedynie do kupnego gotowca. Przed Wami kilka inspiracji jak się za to zabrać, bowiem nie jest jeszcze za późno by zrobić swój własny. W końcu do Świąt pozostało trochę czasu.

INSPIRACJA 1 

Wystarczy stara drabina (una vecchia scala), najlepiej z drewna (di legno) i pojemniki do udekorowania (da decorare) w motywy świąteczne (il tema natalizio), tym sposobem stare rzeczy (le cose vecchie) żyją drugim życiem. Możecie w ten sposób stworzyć fantastyczny i niepowtarzalny kalendarz adwentowy

INSPIRACJA 2

Na pewno zaskoczy Was możliwość wykorzystania do tego celu surowców wtórnych (materale riciclato). Papierowe rolki (i rotoli di carta), dlaczego nie? Przygotowanie tego kalendarza wciągnie do zabawy całą rodzinę i z całą pewnością pobudzi kreatywność (la creatività).

INSPIRACJA 3

Klamerki do prania (le mollette del bucato) również mogą mieć swoje zastosowanie do tego celu. Wystarczy dłuższa deska, czy listewka, mocny klej, trochę farby, resztek tkanin  i dłuższa wolna chwila:) Piękne! Prawda?

INSPIRACJA 4

Zbieracie puste torebki po bułkach czy chlebie (le bustine del pane) ? Jeżeli nie, to warto zacząć to robić. Z takimi półproduktami stworzycie coś naprawdę niepowtarzalnego!

INSPIRACJA 5

Oto pomysł, jak można wykorzystać, tym razem, zużyte gazety. Wystarczy zwinąć je w rożki (coni di carta di giornale), dodać jutowy sznurek i gotowe! W środek można upchnąć cukierki (caramelle), małe niespodzianki (piccole sorprese). Dzieci będą mogły każdego dnia otrzymać małą paczuszkę (un pacchettino) ze słodkim prezentem. Gazetowe rożki możecie powiesić na gałązce (un ramo di un albero), będzie dodatkowo ozdobą domu w ten szczególny czas.

INSPIRACJA 6

Na pewno macie w domu skarpetki (le calze), które zgubiły swoją parę. Podobnie jak gazetowe rożki mogą posłużyć jako skrydka na małe podarki.

INSPIRACJA 7

Ostatnia inspiracja to nic innego jak zwykłe szare koperty na listy (buste da lettera) !, wystarczy kilka ozdobnych nalejek i klamerek. Do środka można włożyć złote myśli, piękne sentencje i chłonąć magię Świąt.

Szczegółowe opisy po włosku znajdziecie na stronie https://www.greenme.it/abitare/accessori-e-decorazioni/15055-calendario-avvento-fai-da-te. Marta Albe osobiście wprowadzi was w piękny świat inspiracji. Gorąco zapraszam!

 

Bezpłatny ebook.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik-Zielonka z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy

38 włoskich wyrazów w języku polskim

38 włoskich wyrazów w języku polskim

Pianista zagrał w galerii przy akompaniamencie innych muzyków, a utalentowana śpiewaczka dała popis swoich umiejętności w operze.  Przekonaj się,...

20 wskazówek jak nauczyć się skutecznie języka obcego" + planner!

Odbierz darmowy ebook

 

Udało się!

Pin It on Pinterest

Share This
Zapisz się na bezpłatną lekcję próbną! Bez zobowiązań!
This is default text for notification bar