Blog

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Lubicie włoskie kino? Dobrze się składa, bowiem całkiem niedawno na ekrany kin weszła świeżutka włoska produkcja Perfetti sconosciuti. W polskim tłumaczeniu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie.

Reżyserem filmu jest Paolo Genovese, a w rolach głównych można podziwiać: Giuseppe Battiston, Annę Foglietta, Edoardo Leo, Marco Giallini, Benedetta Porcaroli, Valerio Mastandrea, Alba Rohrwacher, Kasię Smutniak.

Fabuła jest prosta, Eva i Rocco zapraszają na kolację swoich przyjaciół: Cosimo z Biancą, Lele i Carlottę oraz Pepe.  Gospodarze przechodzą obecnie kryzys, sytuację między nimi zaogniają kłótnie z dorastającą córką. Druga, obecna na kolacji para, jest natomiast świeżo zaręczona. Trzecia ma także własne problemy, podczas gdy ostatni gość jest po rozwodzie i nie może znaleźć ani pracy, ani  stworzyć stałego związku.

Podczas kolacji Eva proponuje gościom zabawę, która będzie polegała na dzieleniu się z resztą przybyłych treścią sms-ów i e-maili,  które dostaną podczas wspólnie spędzanego wieczoru. W ten sposób wszystkie sekrety i rozmowy ujrzą światło dzienne. Jaki będzie finał? O tym ciiii…zobaczcie sami.

Podczas pierwszego tygodnia projekcji film zarobił 3.325.953 euro! A i krytycy wyrazili o nim bardzo pozytywne opinie. Jeżeli nie przemawiają do Was te dwa argumenty to na pewno warto zobaczyć film, aby zobaczyć grę przepięknej Kasi Smutniak.

Miłego oglądania:)

Bezpłatny ebook.

1000 najpopularniejszych wyrazów w języku włoskim i 215 ciekawostek na temat Włoch

Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Językowa VIA ITALIA Magdalena Szczepanik-Zielonka z siedzibą przy ul. Wysockiego 3/70, 27-200 Starachowice.Dane podane w formularzu, które są dobrowolne, ale niezbędne do obsługi zapytania będą przetwarzane jedynie w celu obsługi wysłanego zapytania. W razie pytań prosimy o kontakt na: biuro@via-italia.pl

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisy

38 włoskich wyrazów w języku polskim

Pianista zagrał w galerii przy akompaniamencie innych muzyków, a utalentowana śpiewaczka dała popis swoich umiejętności w operze.  Przekonaj się,...